Понеділок, 06.01.2025
Відділ освіти Цюрупинської РДА
Меню сайту
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 161
Відділ освіти районної державної адміністрації є структурним підрозділом Цюрупинської районної державної адміністрації.

Основними завданнями відділу освіти є:

1.1.Реалізація державної політики в галузі освіти.

1.2.Створення умов для реалізації права громадян на отримання повної загальної середньої освіти.

1.3.Здійснення управління навчальними закладами, що знаходяться на території району і належать до сфери управління районної державної адміністрації, та координація діяльності цих навчальних закладів.

1.4.Зміцнення матеріальної бази навчальних закладів.

1.5.Аналіз стану освіти в районі, прогнозування та розробка районної програми розвитку освіти, організація виконання зазначеної програми.

1.6.Організація навчально-методичного і кадрового забезпечення навчальних закладів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

1.7.Контроль за дотриманням законодавства з питань освіти, державного стандарту загальної середньої освіти всіма загальноосвітніми навчальними закладами, розташованими на території району.

1.8.Участь у розробці та реалізації варіативної складової змісту загальної середньої освіти.

1.9.Проведення ліцензування та атестації загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих на території району.

1.10.Забезпечення соціального захисту охорони життя, здоров’я та захисту прав учасників навчально-виховного процесу у ЗНЗ.


Відділ освіти здійснює керівництво роботою навчальних закладів, що належать до сфери управління органів виконавчої влади та місцевого само-врядування.
У навчальних закладах нового типу активно здійснюється експериментальна робота:

1.“Застосування технології соціального проектування в системі освітньої діяльності школи-родини” (Цюрупинська спеціалізована школа I-III ст. № 2, директор Сидоренко І.Л.. Науковий керівник- доктор педагогічних наук Голобородько Є.П.

2.“Програма апробації електронних засобів навчального призначення” (експериментальний майданчик МОН України- Цюрупинська спеціалізована
школа I-III ст. № 4, директор Іващенко Т.М.).

3.“Технологія науково-методичного супроводу процесу запровадження інновацій в освітню практику” (школа-лабораторія Центрального інституту післядипломної освіти АПН України- Цюрупинська гімназія, директор Несіоловська Н.Г.. Науковий керівник- доктор педагогічних наук Єльникова Г.І.).

З метою методичного забезпечення діяльності педагогічних працівників створені районні ресурсні центри: Ресурсний центр з громадянської освіти і виховання, Ресурсний центр вчителів іноземних мов. У 2008 р. розпочалося створення Ресурсного центру вчителів розвивального навчання. У 2009 р. планується створити Ресурсний центр здоров’язберігаючих технологій.

Ресурсний центр з громадянської освіти і виховання
Дата заснування- 2007 рік
Керівник ресурсного центру- Семиженко В.Г., вчитель історії і правознавства Цюрупинської спеціалізованої школи № 2.
Мета- забезпечення підготовки вчителів, заступників директорів, класних керівників, педагогів-організаторів, лідерів громадських організацій до впровадження дієвих моделей громадянської освіти й виховання в навчально-виховному процесі, позакласній та позашкільній діяльності.
Завдання:
- науково-методичне обгрунтування та відпрацювання дієвих моделей громадянської освіти й виховання учнів;
- поширення кращого педагогічного та соціального досвіду у навчальних закладах району;
- активізація діалогу школи та місцевої громади шляхом упровадження нових форм співпраці;
- демократизація управління в галузі освіти;
- розробка та видавництво навчально-методичних матеріалів щодо викладання спецкурсів з громадянської освіти, організація позакласної діяльності в різних сферах суспільного життя місцевої громади.
Основні види діяльності Центру:
- проведення науково-практичних конференцій, навчально-методичних семінарів для цільових груп;
- організація конкурсів соціальних міні-проектів для підтримки позакласної та позашкільної діяльності учнів;
- надання допомоги у створенні, реєстрації та організації діяльності дитячих і молодіжних організацій;
- створення інформаційного бюлетеня “Вчимося діяти разом”, співпраця з місцевими мас-медіа;
- організація суспільних акцій;
- моніторингові дослідження;
- участь у програмах Міжнародних проектів з метою підтримки демократії та громадянської освіти населення.
На базі центру проводиться конкурс соціальних міні-проектів “Вчимося діяти разом” (травень 2007 р.- захист проектів, 1 етап).

Ресурсний центр вчителів іноземних мов
Дата заснування- 2003 рік
Керівник ресурсного центру- Богдан Л.О., вчитель іноземної мови Цюрупинської спеціалізованої школи № 2
Мета- забезпечення інформаційної підтримки користувачів ресурсного центру (вчителів, учнів, батьків) з метою закріплення і поглиблення знань, ознайом-
лення з різноманітними джерелами методичної, навчальної та пізнавальної інформації:
- сучасною британською та американською літературою;
- аудіо- та відео матеріалами;
- інформаційно-довідковими матеріалами;
- науково-методичними ресурсами;
- нормативно-правовими актами в сфері іншомовної освіти;
- матеріалами для підготовки до ЗНО та Всеукраїнської олімпіади з англійської мови;
- зразками учнівських проектів, творів;
- консультативно-інформаційними матеріалами.

При відділі освіти створена рада керівників навчальних закладів (зокрема, Рада керівників ДНЗ), Громадська рада, до складу якої входять представники громадськості.
Відповідно до завдань Міжнародного проекту “Рівний доступ до якісної освіти” відділом освіти розпочато роботу по створенню шкільних асоціацій, оптимізації шкільної мережі району, що підкріплено відповідною Програмою, затвердженою рішенням сесії районної ради від 14 січня 2008 року. Одна з опорних шкіл цього проекту (Великокопанівська ЗОШ) презентувала досвід з організації науково-методичної роботи представникам управлінської команди шкіл, що входять до складу освітньої асоціації.
Обласна навчально-методична рада, що відбулася з питання “Формування фізичної культури учнів загальноосвітніх навчальних закладів у навчально- виховному процесі” на базі Цюрупинського ДНЗ №2 (директор Веселова В.М.), Козачелагерської (директор Дудченко М.І.), Великопанівської ЗОШ (директор Коновалов В.В,), засвідчила високий рівень результативності методичної роботи та фахової майстерності вчителів фізичної культури шкіл району, що свідчить про системну цільову роботу як керівників шкіл, так і методистів районного методичного кабінету.

Пріоритетні напрямки розвитку
освітньої галузі Цюрупинського району
Дошкільна освіта
У 21 дошкільному закладі виховувалося 1942 дитини (2007/08 н.р.). Станом на 1.09.2007 р. рівень охоплення дітей дошкільною освітою становив 54,3 %, 1 червня 2008 р. він зріс до 56,0 %. На 1 вересня 2008 р. очікується збільшення цього показника до 60%, адже на капітальні ремонти та реконструкції закладів дошкільної освіти районною владою виділено більше
1 млн. гривень, що дало можливість відкрити додаткові групи в Раденському, Подокалинівському, Ювілейнівському, Новомаячківському (№ 3), Щаслив-ському ДНЗ.
Поліпшено матеріально-технічну базу 15 дошкільних установ (відповідно до Районної програми розвитку дошкільної освіти на 2006-2010 рр.). Наразі Цюрупинською міською радою прийнято рішення про відновлення роботи ДНЗ № 1, виділено кошти в сумі 40 тис. грн. на виконання І етапу реконструкції його будівлі.
У цьому році виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт будівлі нового Тарасівського ДНЗ, для чого необхідні будуть у 2009-2010 рр. кошти у сумі близько 2 млн. грн..
Заслуговує на увагу приклад співфінансування ремонтів ДНЗ за кошти районного та місцевого бюджетів з боку Виноградівської, Новомаячківської сільської та селищної рад. Вдало використовують можливості позабюджетного фінансування утримання дошкільних закладів голови місцевих рад Костиря А. А., Шматенко С.В., Пустовий Р.А..
Збільшено відсоток охоплення дошкільною освітою дітей 5-річного віку (він становить 72 %).
Протягом 2007/08 н.р. вирішено питання щодо підвозу дітей дошкільного віку на території Брилівської селищної та Подокалинівської, Великокопанівсь-кої сільських рад.
Поліпшилися умови утримання та харчування дітей: якщо у 2007 р. вартість утримання 1 дитини становила 4442 грн., у 2008 р. вона зросла до 6382 грн. Підвищилася середня вартість харчування дитини (у попередньому році становила 4,6 грн., 208 р.- діти ясельної групи- від 7 до 9 грн., садового віку- від 9 до 11 грн.).
Скомплектовано кадровий резерв керівників і вихователів, систематич-ними стали засідання Ради завідувачів ДНЗ. З квітня 2008 р. спеціалісти районної психолого-медико-педагогічної комісії при відділі освіти вперше розпочали обстеження дітей віком 6 років спільно зі спеціалістами районної дитячої поліклініки. Визначено нагальну потребу у відкритті спеціальної логопедичної групи для дітей 3-річного віку в одному з міських дошкільних закладів.
Протягом звітного періоду атестовано 6 дошкільних навчальних закладів. Реалізація завдань розвитку особистості дитини дошкільного віку якісно здійснюється педагогічними колективами Брилівського, Виноградівського, Раденського, Козачелагерського, Абрикосівського, Цюрупинського № 2, 7 дошкільних закладів (зав. Чабанова О.М., Грибкова Л.В., Сінько Г.В., Мала Т.В., Білецька Л,Д., Веселова В.М., Голуб Т.С.), досвід яких презентувався на
районних конференціях, семінарах. Двічі перед членами обласної навчально-методичної та виїзною нарадою начальників відділів освіти звітував Цюрупинський ДНЗ № 2 (зав. Веселова В.М.).

Забезпечення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей з особливими потребами. Забезпечення оздоровлення дітей пільгових категорій району.
В освітніх закладах району протягом 2007/08 н. р. навчалося 80 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них здобували освіту в закладах нового типу (гімназії та спеціалізованих школах з поглибленим вивченням окремих предметів) 34 дитини, також їм надавалася можливість навчатися в профільних 10-11 класах, отримувати допрофесійну підготовку в міжшкільному навчально-виробничому комбінаті. Учителями забезпечувалися умови для індивідуального розвитку здібностей та інтересів школярів цієї категорії. Так, 17 з них є слухачами секцій МАНу, за індивідуальними програмами навчалося 4 учнів, що потребують корекції психічного розвитку.
З метою адаптації дітей до соціального оточення у школах здійснюється психологічний супровід їх адаптації, для чого обладнано кабінети психологічного розвантаження. За підтримки органів районної державної влади, депутатського корпусу з 1 січня 2008 р. у відділі освіти на постійній основі розпочала роботу районна психолого-медико-педагогічна служба.
Під пильним наглядом педагогів стан фізичного здоров’я дітей зазначеної категорії. Двічі на рік спільно з медичними працівниками вони проходять поглиблений медичний огляд, щорічну санацію зубів. Ураховуючи, що окремі з них мають фізичні обмеження, парадні входи всіх освітніх установ району обладнано пандусами. Всі діти-сироти та позбавлені батьківського піклування шкільного віку застраховані від нещасних випадків, мають можливість безкоштовно харчуватися в шкільних їдальнях.
З метою поліпшення якості харчування дітей загалом відділ освіти в першій половині поточного року перевів останні 6 шкіл на бюджетне утримання, що дає можливість з 1 вересня вирішити питання про якісне дворазове харчування дітей-сиріт. У I півріччі 2008 рр. відділом освіти 18 особам, що досягли 18-річного віку в попередні роки, виплачено одноразову грошову допомогу на загальну суму 27030 грн.
Під опікою волонтерських шкільних загонів постійно перебувають вихованці будинку сімейного типу, дитячого будинку інвалідів, хворих дітей обласної пульманологічної лікарні, Цюрупинської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Діти цих закладів разом з іншими школярами є учасниками вже традиційних освітянських заходів, зокрема, новорічних, під час котрих, за рахунок спонсорів, батьківської громади, самих учителів 975 дітям було вручено солодощі на загальну суму 6 тис. 860 грн.. Щорічно відбуваються фестиваль обдарованих дітей “Повір в себе”, День волонтера, акція “Від св. Миколая до св. Валентина”, наші діти беруть участь в благодійних заходах районної, обласної державних адміністрацій.
У жовтні 2007 р. відділом освіти укладено угоди з декількома ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації (Херсон, Каховка, Цюрупинськ) щодо пільгового зарахування випускників-сиріт і напівсиріт, соціального супроводу їх навчання та подальшого працевлаштування: 6 випускників з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, прийняті на навчання у ВНЗ за кошти бюджету.
Досягнення освітньої галузі у 2007/2008 н.р.:
- 1 місце в обласній шкільній спартакіаді;
- 3 місце в обласному фізкультурно-оздоровчому патріотичному фестивалі “Нащадки козацької слави” (Козачелагерська ЗОШ);
- 3 місце в ІІІ Спортивних іграх області;
- 2 місце в обласній патріотичній грі “Джури”;
- 2 загальнокомандне місце в обласному конкурсі “Учитель року” (Ювілейнівська, Великокопанівська, Козачелагерська, Цюрупинська спеціалізована школа № 4);
- 1 місце в обласній заочній олімпіаді з фізики та математики;
- 1 місце у ІІ Всеукраїнському конкурсі писанкарства (Цюрупинська спеціалізована школа № 4);
- 85 % випускників стали учасниками ЗНО, з них 58 % зарахували результати тестування як ДПА;
- 36 медалістів, з яких 31 підтвердили річні бали з української мови на ЗНО (2005- 19 учнів, 2006- 25 учнів, 2007-35 учнів) Цюрупинські школи нового типу, Ювілейнівська, Костогризівська, Новомаячківська;
- з 44 учасників 8 учнів стали переможцями обласного туру Всеукраїнських предметних олімпіад( % якості складає 18,1; минулий рік- 56 учасників, з них 10 переможців, % якості- 17,8);
- 3 загальнокомандне місце на ІІІ Всеукраїнському турнірі юних економістів (Цюрупинська гімназія);
- 1 місце в обласному етапі та участь в Міжнародному конкурсі з українознавства (Цюрупинська спеціалізована школа № 2);
- 1 місце у номінації “Наукове дослідження” Херсонського регіонального відбіркового етапу ІІ Всеукраїнського молодіжного конкурсу “Новітній інтелект України” (Тарасівська ЗОШ);
- 2 місце в ІІІ Всеукраїнському етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика (Брилівська ЗОШ);
- Відзнака за підсумками проведення обласного фестивалю дитячої творчості “Таврійський барвограй” (ЦДЮТ);
- Відзнака Міжнародного проекту “Громадянська освіта в Україні” за участь в ньому протягом 2005-2008 рр. (Цюрупинська спеціалізована школа № 2, Виноградівська, Щасливська ЗОШ).

Районні програми та їх координатори:
1. Районна програма розвитку дошкільної освіти на 2006-2010 рр. (методист РМК Альохіна С.В.).

2. Районна програма розвитку позашкільних навчальних закладів на 2008 рік (головний спеціаліст Бойко Л.І.).

3. Районна програма “Вчитель” (методист РМК Гуцева С.І.).


4. Районна програма роботи з обдарованою молоддю на 2007-2010 рр. (методист РМК Малина В.Г.).

5. Районна програма інформатизації загальної середньої освіти Цюрупинського району на 2008-2010 рр. (методист РМК Малина В.Г.).

6. Районна програма розвитку мережі навчальних закладів Цюрупинського району на 2008-2010 рр. (ст. інженер відділу освіти Шкіндер Н.Д.).

7. Районна програма “Шкільний автобус” (спеціаліст відділу освіти Молчанов О.О.).

8. Районна програма оздоровлення і відпочинку дітей (спеціаліст відділу освіти Молчанов О.О.).
Освітяни вміють активно, творчо та плідно працювати, гідно представляти свої здобутки і весело відпочивати, що засвідчив День освіти Цюрупинщини- традиційне свято освітян, яке 20 травня гостинно приймали Новомаячківська селищна рада (голова Костиря А.А.) та Новомаячківські ЗОШ (директори Чернобай Н.Ю.,Яковенко Г.В.).

Форма входу
Календар новин
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz