П`ятниця, 29.03.2024
Відділ освіти Цюрупинської РДА
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: cur-rvo  
Форум » матеріали семінару » секція бібліотекарів » В рамках Тижня дитячої та юнацької книги (Свято, що відбулося в Подо-Калинівській ЗОШ І-ІІІ ст.)
В рамках Тижня дитячої та юнацької книги
cur-rvoДата: Понеділок, 23.03.2009, 09:52 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 22
Репутація: 0
Статус: Offline
Колективне свято на тему: «Країна казкова країна книжкова»

Бібліотекар: В Україні щороку в останній тиждень березня проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Славні традиції проведення Тижня було започатковано ще в далекому 1944 році. У той непростий час, обпалений крилом війни, велика увага приділялася дитячій книзі, яка несла слово дітям – майбутнім творцям, винахідникам, вченим.
Дорогі діти! Саме зараз у нас у школі проходить Тиждень дитячої книги. Я вітаю вас всіх з цим чудовим святом.
Ведучий І: Пригріває весняне сонце. В річках біжать струмки. Порхають за вікном метушливі ластівки. Вже останній сніг розтанув. Тепло. Весело. Весна!!!
Ведучий ІІ: Знов починається весна! Знов починаються дива! І саме весною, під час шкільних канікул, діти всієї України відзначають Тиждень дитячої та юнацької книги.
Ведучий І: І саме весною, 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає День дитячої книги.
Ведучий ІІ: Дорогі дівчатка й хлопчаки,
В нас сьогодні іменинниці-книжки.
Будем свято разом відзначати,
Книгу-друга шанувати.
Ведучий І: Це чудово, що ви прийшли до нас на свято. На вас чекає зустріч з героями ваших улюблених книжок. та спочатку зустрічайте нашу чарівну Фею.
Під музичний супровід з’являється Фея, вона оглядає зал та поправляє святкові прикраси. Ф її руках – чарівна паличка.
Фея: Ось здається, все влаштовано найкраще, кімната прикрашена, все готово до свята. (Звертає увагу на гостей). Ой, ви вже тут? Хоча як це я вітаюся з гостями? (Робить відповідну позу). Доброго дня діти. Поспішаю вам повідомити, що сьогодні помахом моєї чарівної палички ви перенесетеся до чудової Книжкової країни. А для того, щоб пройтися нею, вам знадобляться кмітливість, сила і гарний настрій. Ох, я забула найголовніше. Я одна, а вас так багато! Що ж мені робити? Здається, я придумала! Викличу сюди персонажів із різних казок і вони стануть моїми помічниками. Вирішено.
Червона Шапочка – це раз! Вона розумна і добра дівчинка. (Фея змахує паличкою і під музику з’являється Червона Шапочка. Робить Феї реверанс).
Кіт у чоботях – це два. Він розумний, кмітливий і дуже галантний.
Буратіно – це три. Він веселий, а це нам конче потрібно.
Художник Тюбик – це чотири. він ну дууууууже талановитий.
Фея: Ну, здається, всі зібралися. Можна починати. Друзі мої, я запросила вас сюди, щоб ви допомогли провести чудове свято – Книжчині іменини. Кіт у чоботях: Чутка про вашу доброту й справедливість розійшлася всім казковим королівством і тому я готовий служити вам, пані!
Червона Шапочка: А з чого починати свято? Може дати дітям якісь завдання? Кажуть, чим діти доросліші, тим вони розумніші. От ми й перевіримо. чому ви навчилися в школі.
Фея: Для того, щоб про це дізнатися, я пропоную вам відправитися у подорож до Книжкової країни. При цьому ми зробимо зупинки у найцікавіших місцях. І перша наша зупинка «Казкова».
Червона Шапочка: Перше завдання – «Казковий переполох». Хтось переплутав в усіх казках імена головних героїв. Лише ви можете допомогти. Якщо виконаємо перше завдання, то зможемо перейти до другого. Отже, в казковій країні жили:
Коза-рогоза Дереза
Баба Ха-ха Яга
Курочка –зозуляста Ряба
Коти горбочок горошок
Царівна-індичка жаба
Кощій Безстрашний Безсмертний
Дощова Королева Снігова
Дерев’яний бичок Солом’яний
Івасик-Петрусик Телесик
Кіт у валянках чоботях
Ось розминці і кінець. Кожний просто молодець!
Друге завдання – «Казковий кошик». Я буду показувати вам предмети, а ви відгадувати назви казок.
Бинт Айболить
Яйце Курочка ряба
Ключик Буратіно
Пір’я Кривенька качечка
Колосок Колосок
Солома Солом’яний бичок
Сніг (лід) Снігова королева
Цибуля Цибуліно
Голка Кощій Безсмертний
Молодці діти! Добре знаєте казки!
Фея: Друга наша зупинка «Літературна».
Кіт у чоботях: Пропоную нашим юним читачам вікторину. За 30 секунд ви повинні відповісти на якомога більше запитань.
Запитання:
1. Як зветься українська азбука? (Абетка)
2. Першодрукар на Україні. (Федоров)
3. Книжка боїться променів… (Сонця)
4. Книга вчить, як на світі … (жить)
5. Хто продав буквар, щоб піти до театру? (Буратіно)
6. Дівчинка з блакитним волоссям. (Мальвіна)
7. З чого роблять папір? (З дерева)
8. У якій казці кіт був паном? (Пан Коцький)
9. Книгу читай – розуму … (набирай)
10. З ручаїв ріки, а з книжок … (знання)
11. Казкова жінка – космонавт. (Баб Яга)
12. Золота пора року. (Осінь)
13. На кого перетворилося гидке каченя? (лебедя)
14. Де живуть джини? (У лампі)
15. Транспортний засіб Баби Яги. (Ступа, мітла)
16. Як звали хлопчика, який виріс серед вовків? (Мауглі)
17. Найменший казковий хлопчик. (Мізинчик)
18. Одяг для книги. (Обкладинка)
19. Від діда утік, від баби утік. (Колобок)
20. Затри копи куплена, на два боки луплена. (Коза-дереза)
21. Як оживляють сплячих красунь? (Поцілунком)
22. Кого звуть королем казок? (Андерсена)
23. Найменша дівчинка у світі? (Дюймовочка)
24. Хто подарував людям вогонь? (Прометей)
25. Хто з міфічних героїв навчився літати? (Ікар)
26. Хто себе витягнув за волосся з болота? (Мюнхгаузен)
27. У якої тварини на голові виросло вишневе дерево? (В оленя)
28. Як звуть дерев’яного брата Буратіно? (Піноккіо)
29. Прізвище Кирила, який м’яв шкіру. (Кожум’яка)
30. Скільки прожили дід та баба в казці про рибака та рибку? (33)
31. Найвищий міліціонер. (Дядя Стьопа)
32. Скільки разів літав князь Гвідон до царя Салтана? (Три)
33. Хто мав друга на ім’я П’ятниця? (Робінзон Крузо)
34. Де жила Снігова Королева? (У Лапландії)
35. Скільки звірів вмістилося у рукавичці? (Семеро)
36. У якого бичка був засмолений бочок? (Солом’яного)
37. Який кіт ходить по ланцюгу на дубі? (Учений)
38. Які квіти збирала дівчинка у казці 12 місяців? (Проліски)
39. «Битий не битого везе» - хто так казав і кому (Лисиця вовкові)

Фея: Наступна зупинка «Галерея ілюстрацій»
Художник Тюбик: Перед вами на дошці ілюстрації до відомих казок, але я не встиг їх закінчити. За одну хвилину домалюйте предмет, якого не вистачає.
Фея: Остання наша зупинка «книжкова естафета».
Буратіно: Перше завдання для кожного класу – хто швидше перекладе книжки з одного столу на інший.
Друге завдання: 1 клас – за одну хвилину скласти піраміду з книжок;
2 клас – з купи книжок відібрати книжки з казками;
3 клас – з купи книжок відібрати книжки з творами Т.Г. Шевченка;
4 клас – відібрати книжки з творами Лесі Українки.
Бібліотекар: Ось і закінчилося наше свято, але Тиждень дитячої та юнацької книги триває. На канікулах пропонуємо вам намалювати ілюстрації до ваших улюблених книжок і чекаємо вас щоденно у бібліотеці.

 
НаташаДата: Середа, 02.10.2013, 13:48 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
Цікаве свято smile
 
Форум » матеріали семінару » секція бібліотекарів » В рамках Тижня дитячої та юнацької книги (Свято, що відбулося в Подо-Калинівській ЗОШ І-ІІІ ст.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz